Instagram’da Kullanıcı Ayarları Nasıl Yapılır?
Instagram’da Kullanıcı Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcı ayarları ile hesabınızın güvenlik ve gizlilik gibi pek çok ayarında hesabınıza düzenleme yapabilirsiniz. Instagram geliştiricileri zaman zaman kullanıcı ayarları bölümünü değiştirerek işlemlerinizi yapmanızı zorlaştırabilir. Ama son dönemde yaptığı kullanıcı ayarları güncellemeleri ile daha anlaşılır ve kullanışlı bir hale getirilmiştir. Peki, ınstagram’da kullanıcı ayarları nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını yazımızda açıklıyoruz. Kullanıcı ayarlarını bulmak için;

  • Öncelikle Instagram hesabınızı açmalısınız.
  • Ardından profilinize girmelisiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesindeki simgeye tıklayın ve ayarları seçin.
  • Buradan istediğiniz kullanıcı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Kullanıcı Ayarlarından Güvenlik Ayarları Yapılandırması Nasıl Olur?

Instagram'da ayarlarda yapılan yenilikler ile kimlik hırsızlığı veya yetkisiz erişim gibi güvenlik açısından sorun yaratacak durumlar için oldukça güçlü bir koruma sağlanmıştır. Bu ayarlarınızı yapılandırmak için profilinizdeki kullanıcı ayarlarından, güvenlik bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu kısımdan, şifrenizi değiştirebilirsiniz, kimlik doğrulaması yapabilir ve Instagram e-posta’lardan, Instagram uygulamasından alınan bir mesajın orijinal bir mesaj olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca güvenlik ayarlarında Instagram hesabınıza bağladığınız uygulamalara ve sitelere de ulaşabilirsiniz. Güvenlik ayarlarından yapabileceğiniz pek çok ayar bulunmaktadır.

Instagram’da Kullanıcı Ayarlarından Gizlilik Ayarları Yapılandırması Nasıl Olur?

Instagram uygulaması güvenlik ayarlarına önem verdiği gibi gizlilik ayarlarına da oldukça önem vermektedir. Bu sebepten her geçen gün yeni güncellemeler yapmaktadır. Instagram profilinizin güvenliğinin yanında paylaştığınız video, fotoğraf ve hikâyeleriniz ya da diğer önemli verilerinizin erişimini kısıtlamayı da kullanıcılarına sunmaktadır. İçeriklerinizi gizleyebilir, kendinizin ve takipçilerinizin kötü yorumlar görmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizin sizin gönderilerinizi, başka biriyle paylaşmasının da önüne geçebilirsiniz. Peki, gizlilik ayarları nasıl yapılandırılır?

Bu ayarları yapılandırmak için profilinizdeki kullanıcı ayarlarından, gizlilik bölümünü seçmelisiniz. Ardından istediğiniz gizlilik ayarları üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip