Instagram DM Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?
Instagram DM Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram’da dm ayarlarını yapabilmeniz için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Dm özelliğini bir kişi için kapatmak istiyorsanız, o kişiyi direkt olarak engelleyebilirsiniz. Bu ayarlama sayesinde engellediğiniz kişi size özel mesaj atamayacak ve hiçbir şekilde sizinle bağlantı kuramayacaktır. Ayrıca sizi takip etmeyen kullanıcılardan özel mesaj almak istemiyorsanız, ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Karşınıza gelecek ekranda bulunan gizlilik bölümüne giriş yapmalısınız.

Daha sonra mesajlar seçeneğine tıklayarak, sadece takip eden kişilere butonunu seçerek sizi takip etmeyen kullanıcıların size özel mesaj atmasını engelleyebilirsiniz. Dm kapatma işlemini yaptıktan sonra bazı kullanıcılara tekrar dm özelliğini açmak isteyebilirsiniz. Bunun için engellediğiniz kişilerin üzerine gelerek o kişinin engelini kaldırmanız  yeterli olacaktır. Sizi takip etmeyen kullanıcılara dm özelliğini açmak istiyorsanız,  yukarıda bahsettiğimiz ayarları değiştirmeniz gerekmektedir. Bu ayarları değiştirdiğiniz takdirde tekrar diğer kişilerden özel mesaj almaya başlayabilirsiniz.

Instagram Dm Mesaj Silme İşlemi

Instagram dm özelliğini çok sık kullanıyorsanız, bazen özel olarak mesajlaştığınız kullanıcılara istemediğiniz mesajlar gönderebilirsiniz. Bu mesajları karşı taraf görmeden silmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için yapacağınız ilk işlem, mesaj attığınız kullanıcıyı engellemenizdir. Daha sonra mesajı kalıcı olarak silmek için, attığınız mesajın veya gönderdiğiniz bir fotoğrafın üzerine basılı tutarak karşınıza çıkan menüden mesaj gönderimini iptal et butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınız takdirde mesajınız karşı taraf görmeden kalıcı olarak silinecektir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz.

Instagram DM Sorunu Nedir?

Instagram’da karşılaştığınız sorunlar arasında dm sorunu oldukça fazla gündeme gelmeye başlamıştır. Daha önceleri dm gönderememe gibi bir sorunla karşı karşıya olan kullanıcılar şimdi ise gelen dm mesajına geri mesaj gönderememe sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sorunu çözebilmek için iki farklı çözüm vardır. Birinci çözüm yolu uygulama verisini temizlemektir.  İkincisi ise uygulamayı kaldırarak yeniden Instagram kurulumu yapmaktır.

İlginizi çekebilir: İnstagram’da Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip