Instagram Gizlilik Özellikleri Nedir?
Instagram Gizlilik Özellikleri Nedir?

Instagram kullanırken hesabınızın güvenliğini de düşünmelisiniz. Bu nedenle bu platformda bazı gizlilik özelliklerini öğrenerek daha iyi bir şekilde hesabınızın güvenliğini arttırabilirsiniz. Mutlaka bilmeniz gereken bazı Instagram gizlilik özellikleri vardır. Bu özellikler;

  • Normal bir profil oluşturduğunuzda, paylaşımlarınız ve fotoğraflarınız herkese açıktır ve herkes tüm bilgilerinizi görebilir. Ancak Instagram sizin için koyduğu gizli (özel) profil sayesinde, paylaşımlarınızı sadece sizin ve takipçilerinizin görebileceği bir profile kavuşabilirsiniz.
  • Instagram'da hesabınız herkese açık durumda iken birçok takipçi edinmiş olabilirsiniz. Hesabınızın güvenliği için özel profile döndüğünüzde, istemediğiniz takipçileri takipten çıkarabilir ve onları istediğiniz zaman engelleyebilirsiniz.
  • Instagram'da online olduğunuzu gösteren yeşil noktayı kapatırsanız, size yazan ve rahatsızlık veren takipçilerinizden mesajları almayacaksınızdır.
  • Bazı kullanıcılar size rahatsızlık vermek için fotoğraf ve videoların altına çok saçma yorumlar yapabilirler. Bu nedenle yorumları kapatarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Instagram Gizlilik Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasında yer alan ayarlar menüsüne gelmelisiniz. Ardından gizlilik ve güvenlik bölümünü seçin, daha sonra buradan hareketler durumuna gitmelisiniz. Son olarak hareketleri göster ayarını kapalı olarak ayarladığınızda, artık arkadaşlarınız sizin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu anlayamayacaklardır.

Instagram Hesap Türleri ve Özellikleri

Instagram'da birden fazla hesap türü bulunmaktadır. Bu sayede sizler de kendiniz için en uygun hesabı bularak oluşturmalısınız. Instagram hesap türlerinin ayrı ayrı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler;

  • Instagram işletme hesabı ve özellikleri: Bu hesabı genellikle ürün ve hizmet satışı yapmakta olan kullanıcılar kullanmaktadırlar. Bu hesapta Instagram reklamları oluşturabilirsiniz. Aynı anda birden fazla müşteriye cevap verebilmeniz, işletme hesabında mümkündür.
  • Instagram içerik üreticileri hesabı ve özellikleri: İstediğiniz konuda içerik üretebileceğiniz ve kendi markanızı oluşturabileceğiniz bir hesaptır. Her konuda yazabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Instagram kişisel hesap özellikleri: Bu hesap türünde Instagram’ın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Post, hikaye ve canlı yayın özelliklerini kullanmanız mümkündür.

İlginizi çekebilir: Instagram Panel Kurma

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip