Instagram Gizlilik Politikası Nedir?
Instagram Gizlilik Politikası Nedir?

Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarının kullanıcıların güveni büyük ölçüde azalmıştır. Aslında bu yersiz bir şüphe değildir. Birçok kullanıcı sosyal medyada kişisel fotoğraflarını, videolarını, özel bilgilerin paylaşmakta sakınca görmemektedir. Ancak bu durumun sakıncaları olabilmektedir. 2012 yılından beri Instagram gizlilik politikası tartışma konusu olmuştur. Bu konu şu an için doğru kabul edilmemektedir. Instagram'ın bütün verileri depoladığı doğrudur. Ama bu verileri paylaşma gibi bir durum söz konusu değildir. Aslında Instagram uygulamasına kaydolurken, uygulamanın konumunuza, fotoğraflarınıza, kamera ve videolarınıza erişimine izin verdiğiniz unutmamalısınız. Instagram bu bilgileri depolayıp topluyor ama gizlilik politikası gereği satmak veya paylaşma konusunda resmi bir açıklama yapmadığı sürece bu tür haberlere itibar etmemelisiniz.

Instagram Uygulamasında Gizlilik Ne Kadar Mümkündür?

Bir sosyal medya hesabı kullanıyorsanız ve aktif bir kullanıcıysanız bilmeniz gereken, internet ortamında bir şeyin tamamen gizli kalması imkânsızdır. Eğer bir fotoğraf veya videonun gizli kalmasını istiyorsanız, hiç paylaşmamanız en doğrusu olacaktır. Instagram kullanıcıları günümüzde gittikçe artmaktadır. Böyle bir uygulamada yüzlerce kişiyle bir şeyler paylaşıldığında, gönderilerinizin gizli kalması pek mümkün olmayacaktır.

Instagram Gizlilik İhlali “Postegro” Nedir?

Yeni bir uygulama olarak, Instagram’da başkalarına kapalı olan hesapların, diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesini sağlıyor. Bu uygulamaya talebin fazla olması kadar, şikâyet sayılarında da ciddi bir artış söz konusudur. Postegro uygulamasını, uzmanlar siber tehdit olarak algıladıklarını açıklamışlardır. O yüzden bu uygulamanın indirilip, kullanılmaması gerektiğinin altı çizilmektedir. Bu uygulama, kayıt olan kullanıcıların bilgilerini kopyalayarak almaktadır. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu uygulamanın riskleri oldukça fazladır. Siz bu uygulamayı kullandığınız takdirde, kullanıcı adı ve şifrenizi uygulamanın yöneticileri ile paylaşmış durumunda oluyorsunuz. Bu da sizin arkadaş listenizdeki bütün profillere kolay bir şekilde ulaşılması anlamına geleceğinden, dolandırılma riskleri ortaya çıkabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Türk Takipçi Satın Al

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip