Twitter’da Medya İçerik Ayarları Ne İşe Yarar?
Twitter’da Medya İçerik Ayarları Ne İşe Yarar?

Twitter’ı genç- yaşlı- çocuk demeden herkes kullanmaktadır. Kullanıcı kitlesi bu kadar geniş olduğu için de paylaşımların zararlı olabilecek görüntüye sahip olanlarını site medya içerik ayarları sekmesi altında engellemeye çalışmaktadır. Özellikle çocuk kullanıcılar için önerilen bu ayarlardan biri de hassas medyayı göstermeme ayarıdır. Bu sayede anasayfasına görünce onu etkileyecek bir görüntü bile düşse görüntü açılmayacak ve flu bir görüntü oluşacaktır. Altta da bu medya hassas içerikli diye bir uyarı verecektir.

Hassas medyayı göster yazısına tıkladığı zaman ise görüntü açılacaktır. Hassas medya çocuk kullanıcıların anasayfasına direkt olarak düşmediği için de bu oldukça işe yarar bir ayardır. Bu sadece çocuklar için değil yetişkinler için de geçerlidir. Örneğin, kan olan bir görseli hiç kimse görmek istemez. Eğer bu ayarı aktifleştirirseniz bu görsel size direkt olarak gösterilmeyecektir. Bu sayede anasayfanız da daha istediğiniz gibi bir hal alacaktır.

Twitter Medya İçerik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter medya içerik ayarlarını yapmak oldukça basittir. İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından web tarayıcı üzerinden giriyorsanız sol üstte bulunan ayarlar simgesini, uygulamadan giriyorsanız profilinize tıklayıp ayarlar butonuna tıklamanız gerekir. Açılan ayarlar menüsünden gizlilik ve güvenlik butonuna tıklayın. Açılan sekmede güvenlik ayarlarının altında medya içerik ayarlarını göreceksiniz. Hassas medyayı gösterme butonunu aktifleştirmeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Twitter Takipçi Satın Al

Twitter Medya İçerik Ayarları Değiştirilebilir Mi?

Twitter’da bulunan pek çok ayar değiştirilebilmektedir. Medya ayarları da bu ayarlardan bir tanesidir. Daha öncesinde hassas medyayı görmek istemediğiniz için aktifleştirdiğiniz bu özelliği kapatarak görsellerin direkt olarak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun aşamaları ise yukarıda bahsettiğimiz medya içerik ayarlarının aşamalarının aynısıdır. Dikkatli olup ve yaşınıza uygun ayarları tercih ederek sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı verimli kullanabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip